Paieška
APŽVALGOS
Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss
Sudrumstas vanduo
 2004-12-20

Europos Parlamento Informacijos direktoriatas 2002-siais metais išleido pieštinį pasakojimą "Sudrumstas vanduo". 2004-siais metais albumas pasirodė Lietuvoje lietuvių kalba.
"Sudrumstas vanduo" - dviprasmiškas pavadinimas, jis gali reikšti tiek sudėtingas Europos parlamento procedūras, tiek knygutėje pasakojamą ekologinę katastrofą apie chemikalais užterštą vandenį. Albumo autoriai pažymi, kad nors šioje knygutėje istorija yra visiškai išgalvota, joje aprašomos procedūros atitinka tikrovę. Tai reiškia, kad pasakojimo pagrindinės veikėjos Europos Parlamento narės Irinos Vegos darbo procedūros ir kompromiso paieškos atitinka tikrų Europos Parlamento narių darbą. Irina siekia griežtesnių vandens apsaugos procedūrų Europos sąjungoje, kad išsaugoti vandens kokybę ir tyrumą, tam prieštarauja chemijos pramonės milžinės. O tuo metu, kažkas į upes pila nuodingąsias medžiagas. Pieštinio pasakojimo "Sudrumstas vanduo" paskirtis - supažindinti visuomenę su Europos parlamento funkcijomis ir galimybėmis. Knygutės gale yra nedidelis žodynėlis, kuris paaiškina, kas yra plenarinis posėdis, taikinimo komitetas, ESBO ir kitas sąvokas.
Pačią istoriją galima priskirti politinio detektyvo žanrui, to Lietuvoje komiksų kultūroje dar nėra buvę. Kadangi Europa yra daugiakalbė, todėl pieštinio pasakojimo personažai kalbės ne vien tik lietuvių kalba. Piešimo stilius sterilus, bet aiškus, istorija tinkamai pateikta.
Albume yra įdomi žinutė, cituoju:
30-ajame tarptautiniame Angulemo pieštinių pasakojimų festivalyje (2003 m. sausio 23-26 d.) Europos Parlamentas už knygelę "Sudrumstas vanduo" gavo Alph-Art informacinės kampanijos prizą už "geriausią informacinę kampaniją, panaudojusią pieštinius pasakojimus".
Šitoje žinutėje man labiausiai patiko, kad nėra žodžio "komiksas", o vartojamas terminas - "pieštinis pasakojimas" (angl. graphic novel). Todėl tikiuosi, kad su Europos sąjunga į Lietuvą atkeliaus ir Europos pieštinių pasakojimų kultūra.
Išleido Europos parlamento leidinių biuras. Leidinys nemokamai buvo platinamas moksleiviams mokymosi įstaigose.
Dėkoju Europos parlamento leidinių biuro atstovams Lietuvoje už padovanotą knygutę.

Autoriai: D.David, C.Cuadra, R.Miel
Leidimo metai: 2004


Įvertinimas:


Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss


Komentarai
Puslapiai:

Pridėti komentarą
Vardas: El. paštas:
32*2?
    
Komiksai.com pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Komiksai.com 2003 - 2019    El. paštas @    Visos teisės saugomos.
Visa medžiaga, tiek grafinė tiek tekstinė, kuri buvo šiame tinklapyje panaudota nesuderinus su jų autoriais, tarnauja tik komiksų idėjos populiarinimui. Panaudoti kūriniai yra teisėtų autorių nuosavybė.