Paieška
APŽVALGOS
Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss
Tenteno nuotykiai
 2007-04-23

Lietuvos komiksų skaitytojus maloniai nustebino Alma Littera išleidusi "Tenteną"! Susipažinti su šituo klasikiniu veikėju ir jo kūrėju galėjote perskaitę straipsnius "Bebaimis Tentenas" ir "Hergé - Tenteno tėvas".
Lietuvoje pasirodę net du albumai iš karto nėra pirmosios komiksų knygos apie nuotykių ieškotoją žurnalistą Tenteną. Lietuviška pažintis prasideda nuo ketvirtojo albumo "Faraono cigarai" ir penktojo "Mėlynasis lotosas". Abi šios istorijos yra susijusios.
Komiksas yra solidus, didelio formato, kietais viršeliais. Taip ir turi atrodyti geras komiksas. Kiekvienos knygos istorija sutalpinta į frankofoniškiems komiksams būdingus 62 puslapius.
Tačiau lietuviškam skaitytojui gali kliūti komikso dinamika, kuri gerokai skiriasi nuo šiuolaikinių komiksų. Nes "Faraono cigarai" buvo išleisti 1934-aisiais o "Mėlynasis lotosas" 1936-aisiais metais. Komikso langeliai yra vienodo fiksuoto aukščio, manipuliavimas langelio pločiu-aukščiu nėra pilnai išnaudotas. Pagrindinius veikėjus dažniausiai matysite visų ūgiu langelio viduryje. Vartant komiksą jis gali pasirodyti senamadiškas, tačiau viską atperka komikso skaitymas. Kiekviename žingsnyje Tenteną ir jo šuniuką Sniegių ištinka tokie netikėti nuotykiai, jog nuspėti, kas bus toliau tiesiog neįmanoma! Nuotykių tiek daug, kad Jūs nepamatysite žurnalisto Tenteno rašant straipsnius ;)
Abiejų albumų kaina didoka, bet pasaulinė klasika to verta! "Tenteno nuotykiai" privalo būti jūsų komiksų lentynoje.

Autoriai: Hergé
Leidimo metai: 2007
ISBN 9955-24-392-9


Įvertinimas:


Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss


Komentarai
   [ 2007-07-24 12:36:19 ]
Hello, Your site is great. Regards, Valintino Guxxi
 
 
  Exuss Exuss[ 2007-05-02 14:10:48 ]
Vertimas labai geras, net garsai išversti padoriai.
 
 
  staralfur staralfur[ 2007-04-28 15:41:59 ]
.tiesą sakant, ne kaip knygutę vaikams. tiesiog nori "patikrint" kaip Lietuvoj perkamas komiksas. turi daug lėšų,kuriomis gali manipuliuoti, taigi jie gali sau tai leisti.
dar neskaiciau, bet pirksiu po algos, tai įdomu, kaip su vertimu?
 
 
  ... ...[ 2007-04-25 13:30:19 ]
as tai skaiciau be Jurgio ir man patiko dar labiau :)
 
 
  JurgisTamulis JurgisTamulis[ 2007-04-24 17:14:34 ]
Ir man labai patiko! Mes su Jurgiu perskaitem MELYNASIS LOTOSAS. Ir man visiskai nekliuna tas senoviskas langeliu issidestymas. Jis tiesiog turi but taip padarytas, veikejai matomi, paprastai nupiesta ir viskas aisku, bet nereikia sustoti ties tuo. Geriausia TENTENO komiksuose yra istorijos linija - kaip viskas klostosi. Kai perskaitai puslapi sukyla tokia intriga kas gi bus kitame ir gerai, kad knyga pabaigoje turi pabaiga, o ne seriala, nes tada ta intriga nuslobsta ir ateina geras jausmas: o kaip gerai, visi laimingi, blogieciai nugaleti :) Taigi ir as patariu nusipirkti sias abi knygas. O jeigu bus isleista ir daugiau, tai ir daugiau nusipirkt. (Na jeigu iskyla problemu su pinigais ar tirazu, tai galima skolintis is draugu, kurie jau nusipirke arba susimest pinigu ir nusipirkt, nes tikrai verta) Gal alma litera susilauks daug pelno ir isleis daugiau geru komiksu, nors kita vertus jie tikriausiai leido sia knyga kaip nauja knygute vaikam...
 
 
Puslapiai: 1 

Pridėti komentarą
Vardas: El. paštas:
32*2?
    
Komiksai.com pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Komiksai.com 2003 - 2019    El. paštas @    Visos teisės saugomos.
Visa medžiaga, tiek grafinė tiek tekstinė, kuri buvo šiame tinklapyje panaudota nesuderinus su jų autoriais, tarnauja tik komiksų idėjos populiarinimui. Panaudoti kūriniai yra teisėtų autorių nuosavybė.