Paieška
APŽVALGOS
Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss
Atsiverk, Azija
 2007-09-29

"Tikriausiai mėgsti skaityti komiksus?! Tuomet ši knygelė tikrai Tau" - tokie žodžiai puikuojasi ant galinio viršelio.
Pratarmė prasideda šitaip - "Ilgai mąstėme, kaip įdomiau papasakoti Tau apie Aziją. Pasirinkome komiksų formą, kad galėtum ne tik skaityti, bet ir pasižiūrėti, kokios egzotiškos ir unikalios yra 47 Azijos valstybės, pateiktos čia abėcėlės tvarka".
Prisimenate "Sveika, Europa"? Čia tie pati kūrybinė grupė, tik dailininkų daugiau. Ir rezultatas toks pats prastas. Labai taikliai pasakyta "komikso forma". Būtent, pagal formą atrodo, kaip komiksas, tačiau tai ne visai komiksas, o tik trumpų susijusių karikatūrų ir iliustracijų rinkinukas. Nėra vienos siužetinės linijos, nėra vieno pagrindinio veikėjo, tik kažkokie, kiekvienos Azijos šalies, padriki epizodai. "Atsiverk, Azija" piešė net šeši dailininkai, t.y. dailininkės, nes visos moterys. Gal todėl piešimas toks infantilus ir vaikiškas. Blogai, kai vaikiškų knygučių iliustratoriai imasi piešti komiksus. Juk komikse visai kiti piešinio principai galioja!
O turinys? Jis apgailėtinas. Papasakosiu ką sužinojau apie Rusiją (turbūt geriausiai man pažįstama Azijos šalis). Sužinojau Rusijos vėliavą, valiutą, gyventojų skaičių, plotą, kad Irkutske yra baltosios naktys, Baikalo ežeras pats giliausias ir skaniausia ikra, Uralo kalnai skiria Europą nuo Azijos. Ką duoda toks kiekis informacijos? Tai visiškai nenaudinga, to nepanaudosi net geografijos pamokų paįvairinimui! Pavyzdžiui, nė žodžio apie tai, kad Šiaurės Korėja yra komunistinis agresorius. O Afganistane berniukai žaidžia polą, groja ir skaito Koraną. Nejaugi nieko daugiau Afganistane nevyksta? Ką sužinosite apie Iraką? Tik tiek, kad ten yra kabantieji Babilono sodai (nepaminėta ar jie vis dar kabo ar jau nebe), išrado dantiraštį ir metus suskirstė į dvylika mėnesių. Tik tiek? Ar jūs tai vadinate "įdomia pažintimi" su Iraku? Apie Kiniją pasakyta tik tiek, kad ten yra Didžioji kinų siena ir pandos. Mano manymu, leidinys yra tuščias, dailininkai dirbo veltui. Pavartykite knygyne, bet nepirkite, neverta.
Kaina siaubingai didelė 25,95 Lt.
Išleido "Kronta".

Autoriai: Vilija Mozurienė, Aušra Siniuvienė
Leidimo metai: 2007
ISBN 9955-595-75-2


Įvertinimas:


Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss


Komentarai
  NERD NERD[ 2007-10-01 18:16:35 ]
MESLAS.Isdidziosios ’’M"
 
 
Puslapiai: 1 

Pridėti komentarą
Vardas: El. paštas:
32*2?
    
Komiksai.com pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Komiksai.com 2003 - 2019    El. paštas @    Visos teisės saugomos.
Visa medžiaga, tiek grafinė tiek tekstinė, kuri buvo šiame tinklapyje panaudota nesuderinus su jų autoriais, tarnauja tik komiksų idėjos populiarinimui. Panaudoti kūriniai yra teisėtų autorių nuosavybė.