Paieška




APŽVALGOS
Atgal į sąrašą
Apžvelgė: ~
Hellsing
 2009-02-03

„Obuolio“ leidykla, skambiai pradėjusi „Manga revoliuciją“, tęsia ją su garsiu japoniškų komiksų pasaulyje vardu „Hellsing“. Be abejo, netgi sąlyčio su komiksais neturintis žmogus suvoks istorijos motyvą –tai knyga apie vampyrus (nebent minėtąsis skaitytojas neturi sąlyčio ir su literatūra). O taip. Būtent todėl, Helsingas atrodo kruvina ir brutali istorija, nes, na, vampyrai tokie jau yra.
Itin dinamiškas siužetas išdėliotas šešiose dalyse. Turint omenyje tai, kad ši knyga yra tik pirmoji, greitas veiksmo vystymas tarnauja daugiau ne pačiai istorijai, o veikėjams – jie pristatomi, atskleisdžiami charakteriai ir nagrinėjamas tapimas Helsingo nariais.
Būtent veikėjai ypatybės yra raktas į šios mangos populiarumą. Kone pagrindinė istorijos figūra - vampyras Alukardas, charizmatiškas, savimi pasitikinti žudymo mašina. Mėginama sudominti skaitytoją paradoksu – nors Alukardas yra vampyras, jis kovoja prieš savo gentainius. Dėl savotiško šios mangos išleidimo laiko tai atrodo nieko nauja – tas pats Obuolio „Vampyras D“ ar pagaliau begalė panašaus motyvo kino filmų vaizduoja kovas tarp vampyrų padermės. Tačiau Alukardo atvejis atrodo kiek komplikuotesnis ir mistiškesnis.
Dar vienas ryškus veikėjas - Helsingo vadovė Integra, neeilinis moteriškas personažas. Begalinis pasitikėjimas savimi, drąsa, įtaka - kažin ar ji dėl ko nors dvejoja. Įdomiausia, kad knygoje vaizduojama ir jos praeitis prieš 10 metų, kai Intergra buvo nedrąsi silpna paauglė. Taip pabrėžiama šios organizacijos svarba jos gyvenime, nes būtent darbas Hellsinge leido tapti tokia, kokia ji yra dabar.
Kiti du svarbesni istorijos veikėjai – Policininkė ir kunigas tėvas Andersonas. Pirmoji priešingai nei visi kiti yra silpna, išsigandus ir nenuovoki. Jos naują gyvenimo tarpsnį – tapimą Hellsing nare skaitytojas gali sekti nuo pat pradžių. Tai naujam skaitytojui padeda, nes suteikiama proga apie hellsing pasaulį mokytis kartu su Policininke. Tėvas Andersonas yra Hellsing organizacijos priešininkų Vatikano organizacijos Iskarijotas smogikas. Atsirado kaip autoriaus atsakas į kažkurio manga žurnalo akibrokštą. Kaip paprasta keršyti, ar ne? Ir ar tai kerštas, juolab, kad Andersonas nėra blogesnis už kitus herojus, neišsiskiria nei išoriniu šlykštumu. Matosi, kad autorius – linksmas vyrukas.

Helsingas be visų savo kraujotaškų paremtas ir religinės nesantaikos motyvu. Hellsingo organizacija fatališkai gina protestantizmą, Iskariotas – katalikybę. Apie savo religiją kalbama su tokiu patosu ir atsidavimu, kad nori nenori peršasi išvada – autorius iš to papraščiausiai šaiposi. Pašiepdamas tiek vienos, tiek kitos pusės atstovus. Priverčia nusišypsoti ir prisiminti viduramžius.

Pagrindinė priežastis kodėl ši manga yra įpakuota į plėvelę ir pažymėta lipduku „Įspėjimas tėvams“ yra grafinė – daug žudynių ir brutalumo. Pasak autoriaus, jis piešė ką norėjo. Įvynioti į plėvę galėjo būti ir elementarus komercinis sprendimas, neva sukeliant smalsumą – o kas gi tai? Kalbant apie grafiką apskritai krinta į akis, kad autorius dievina aukštus, ilgarankius ir ilgakojus herojus, kurių nevengia vaizduoti visu stotu. Dėl tokių užgaidų atsiranda disproporcijos, lyginant su mums įprastu žmogaus kūnu. Tačiau, be abejo, tai daroma specialiai, dėl didesnio įspūdžio.
Knygoje įdėta ir papildoma atskira istorija, kas savaime yra gana smagu. Kalbant apie turinį, ji gerai iliustruoja tai, ką autorius vadina veiksmų laisve- piešiu ką noriu. Absurdiškas susišaudymas, kuris sumanytas kaip šmaikšti trumpa istorija. Taip, ji galbūt ir yra šmaikšti, tačiau ne dėl „veikėjai gauna pipirų, nes persistengė‘ pabaigos motyvo, o dėl jau minėto niekaip nepaliekančio religinio prieskonio.

Obuolys apžiojo gana didelį kąsnį. Serijoje yra dar devynios knygos. Kol kas nebaigtų „Manga revoliucijos“ projektų yra daugiau nei baigtų, o kur dar vis dygstantys nauji. Visgi, Helsingui norėtųsi palinkėti sėkmės – „Dragon ball“, pasinaudojęs savo žinomumu, pabandė išjudinti jaunesniems skaitytojams skirtų komiksų rinką, o „Helsingas“ galėtų pralaužti ledus į paauglių. Teigiamai nuteikia susiformavusi nemaža mangos mėgėjų bendruomenė ir faktas, kad prieš keletą metų Lietuvoje buvo rodomas Hellsing anime.

Autoriai: (autorius)
Leidimo metai: 2009


Įvertinimas:






Atgal į sąrašą
Apžvelgė: ~


Komentarai
Puslapiai:

Pridėti komentarą
Vardas: El. paštas:
32*2?
    
Komiksai.com pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Komiksai.com 2003 - 2019    El. paštas @    Visos teisės saugomos.
Visa medžiaga, tiek grafinė tiek tekstinė, kuri buvo šiame tinklapyje panaudota nesuderinus su jų autoriais, tarnauja tik komiksų idėjos populiarinimui. Panaudoti kūriniai yra teisėtų autorių nuosavybė.