Paieška
APŽVALGOS
Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Rorkas
Simpsonai # 1
 2009-02-23

Ilgokai keliavo Simpsonai komiksų pavidalu į Lietuvą. JAV šis žurnaliukas pradėtas leisti 1993 m. Tad lai jūsų nestebina šiek tiek senstelėjęs humoras ir piešimo stilius. Bėgant metams animacinis filmukas ir komiksų žurnalas kito, tobulėjo. Tikiuosi žurnaliuko leidyba Lietuvoje nenutrūks ir galėsime pamatyti kaip šis komiksas evoliucionavo. Tyliai svajoju, kad „Obuolio“ leidykla pradžiugins mus ir kitais Simpsonų „visatos“ komiksais (jų gan nemažai, bet paminėsiu tik pora) kaip „Bart Simpson“, „Itchy and Scratchy Comics“ ir geidžiamiausiu- „Bart Simpson’s Treehouse of Horror“.

Šis komiksas mūsų rinkoje yra pasmerktas sėkmei („Simpsonų“ filmas mūsų krašte nurungė „Titaniką“), jeigu ne du faktoriai, kurie gali turėti nemažą įtaką tolimesniam gyvavimui: 1. Kaina; 2. Dabartinė ekonominė padėtis. Jeigu antrojo faktoriaus leidykla įtakoti negali, tai pirmuoju atveju su 6 Lt kaina (galbūt licencija brangiai kainavo) nepadedama šiam žurnaliukui tapti masiniu reiškiniu (tokia šio komikso prigimtis ir paskirtis). Manykime, kad viskas bus gerai.

Pirmasis numeris iš esmės niekuo nesiskiria nuo JAV išleisto 1993 m., tik kad viduje nėra "gigantiško" plakato, o tik plakačiukas, na ir leidėjai Lietuvoje galėjo tarstelti kokį įžanginį žodį, kaip tai buvo JAV variante. Žurnaliuke dvi istorijos. Pirmoje prėskokoje (žurnaliukas labiau orientuotas į vaikų auditoriją, nei animacinis serialas) istorijoje pasakojama kaip Houmeris pono Degėlos dėka per vieną naktį tampa milžinu, antroji žymiai įdomesnė ir pamokanti (ypač man, bijau reikės investuoti į mano sandėliuką ir įsigyti brangesnį temperatūros reguliatorių) su "soft" siaubo elementais.

Linkiu „Simpsonams“ gyvuoti ir išlikti rinkoje taip ilgai kaip ir jau šaknis įleidusiai „Egmonto“ produkcijai.

Formatas standartinis amerikietiškas, popierius kokybiškas ofsetinis (puiku, kad šį kartą leidėjai nesusigundė „kreida“)
Išleido "Obuolys", kur spausdinta leidėjai informacijos nepateikia.

Tris žvaigždutes skiru už kainą.

Autoriai: Matt Groening, Steve Vance, Bill Morrison, Tim Bavington, Cindy Vance
Leidimo metai: 2009
ISSN 2029- 1957


Įvertinimas:


Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Rorkas


Komentarai
Puslapiai:

Pridėti komentarą
Vardas: El. paštas:
32*2?
    
Komiksai.com pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Komiksai.com 2003 - 2019    El. paštas @    Visos teisės saugomos.
Visa medžiaga, tiek grafinė tiek tekstinė, kuri buvo šiame tinklapyje panaudota nesuderinus su jų autoriais, tarnauja tik komiksų idėjos populiarinimui. Panaudoti kūriniai yra teisėtų autorių nuosavybė.