Paieška
APŽVALGOS
Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss
Lietuva per amžius
 2003-07-11

Berods, kad "Lietuva per amžius" turėjo būti kelių dalių, tačiau išvydome tik pirmą. Kitos dalys nebuvo išleistos. "Lietuva per amžius" - net ne komiksas, tikrąja to žodžio prasme. Tokį kuriozą galima rodyti sakant: štai kaip neturi atrodyti komiksas. Iš karto matosi, kad dailininkas neturėjo nė žalio supratimo apie tai kas yra komiksas, ir kam jis skirtas.
Įžangos žodyje sakoma "skaitytojas gauna visiškai naujo tipo Lietuvos istorijos kūrinį - paveikslus su trumpais užrašais ir veikėjų dialogais, žodžiu, komiksą". Labai keista, jog autoriai manė, kad ant bet kurių "paveikslų" sudėjus "trumpus užrašus su dialogais" gausime komiksą. Į akis krenta netvarkingas maketavimas. Čia nėra nei nuoseklumo nei logiškumo, tą puikiai iliustruoja kiti žodžiai iš įžangos "begalė vis naujų veikėjų, dešimtmečiai, įsprausti į vieną ar porą piešinių.. Lengva suklysti, lengva ką nors pražiopsoti". Visą Lietuvos istorijos dešimtmetį sugrūsti į vieną piešinuką ir vadinti tai komiksu? V. Panaskovas piešti galbūt ir moka, bet piešti komiksus sunkiai sekėsi. Nes "komikso" pirmieji puslapiai yra sudaryti iš labai smulkių langelių (iki 12), o žurnalo pabaigoje jų kiekis puslapyje vis mažėja (2 - 4) ir piešiniai stambėja. Taip pat daugybė klaidų yra ir iš scenaristo pusės. Galiu tik dėl vieno dalyko pagirti, aš nepastebėjau plagijavimo nuo užsienietiškų komiksų. Išleido UAB "Fidus".
Ant viršelio parašyta "pasakos žurnalas vaikams". Nejaugi didi Lietuvos istorija yra pasaka? Ką jie (autoriai) turi omeny, sakydami "pasaka"?

Autoriai: Scenarijus: Romualdas Kalonaitis Dailininkas: Vladimiras Panaskovas
Leidimo metai: 1992


Įvertinimas:


Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss


Komentarai
Puslapiai:

Pridėti komentarą
Vardas: El. paštas:
32*2?
    
Komiksai.com pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Komiksai.com 2003 - 2019    El. paštas @    Visos teisės saugomos.
Visa medžiaga, tiek grafinė tiek tekstinė, kuri buvo šiame tinklapyje panaudota nesuderinus su jų autoriais, tarnauja tik komiksų idėjos populiarinimui. Panaudoti kūriniai yra teisėtų autorių nuosavybė.