Paieška
APŽVALGOS
Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss
Mažosios Ūdros: Karo Takas
 2003-07-11

"Karo Takas: Mažosios Ūdros" - komiksas apie indėnus. Tai Arnoldo Pričino darbas, kuris, deja neturi didelės meninės ar idėjinės vertės. Pati istorija yra ir neįdomi ir neįtraukianti, nėra vesterno kvapo. Įdomu, autorius pats sugalvojo siužetą, ar paėmė iš kokios nors knygos, net neužsiminta apie tai. Nupiešta blankiai, pernelyg daug nebylių veidų. Herojai kartais persimeta keliomis frazėmis tik tam, kad palaikyti šiokį tokį siužetą. Viskas labai portretizuota, aplinka ignoruojama, fonas visada toks pats - kažkokios žaliai, geltonai rudos dėmės. Trūksta veiksmo, dinamikos, šiame komikse viskas sustingę toje spalvų masėje. Vienintelis dalykas, kuris man patiko, tai komikso formatas. Knyga (taip, tai knyga!) yra kietais viršeliais, toks lietuviškas komiksas bene vienintelis Lietuvoje, ir spausdinta ant kietesnio, nei žurnalams skirto, popieriaus. Ant galinio viršelio skelbiama - pirmasis komiksas iš serijos "Nepaprasti nuotykiai apie indėnus". Įdomu, ar buvo kitų dalių? Bet pirmasis blynas tikrai prisvilęs, ir gan smarkiai. Toks įspūdis, jog dailininkas gan paviršutiniškai suvokė kaip komiksas gali pasakoti istorijas. Bet, kita vertus, tai irgi indėlis į Lietuvos komiksų istoriją. Tikėsimės kitų dalių (jei jos iš viso bus ar buvo?), gal tęsiniai bus geresni ir rimtesni darbai.
Išleido "Asveja".

Autoriai: Dailininkas: Arnoldas Pričinas
Leidimo metai: 1996
ISBN 9986-504-43-0


Įvertinimas:


Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss


Komentarai
Puslapiai:

Pridėti komentarą
Vardas: El. paštas:
32*2?
    
Komiksai.com pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Komiksai.com 2003 - 2019    El. paštas @    Visos teisės saugomos.
Visa medžiaga, tiek grafinė tiek tekstinė, kuri buvo šiame tinklapyje panaudota nesuderinus su jų autoriais, tarnauja tik komiksų idėjos populiarinimui. Panaudoti kūriniai yra teisėtų autorių nuosavybė.