Paieška
APŽVALGOS
Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss
Donaldas ir kiti
 2003-07-12

Turbūt niekam nereikia sakyti, kad tai W.Disney kompanijos žymiausias komiksų žurnalas. Iš pat pradžių vadinosi "Mickey Mouse" ir leido kažkokia žmonių grupė. Po to leidybą perėmė "Egmont Lithuania", ir po kelerių metų mėnesinis komiksų žurnalas buvo pervardintas į "Donaldas ir kiti". Įdomu kodėl? Greičiausiai todėl, kad Donaldas buvo daug įdomesnis, linksmesnis ir žavesnis personažas nei niūrusis detektyvas peliukas Mikis, kuriam kartais padėdavo visiškas daunas Kliunkis (kaip ir priklauso protiškai atsilikusiems, Kliunkis buvo nepaprastai geros ir tyros sielos). Keista, kad pervardino į lietuvių kalbą herojų vardus. Kodėl Daisy yra Rožė, o ne Ramunė (angliškai "daisy" reiškia "ramunė")? O Skrudžas berods iš rusų kalbos paimta? Knygutėje "Peliukas Mikis ir kiti" dėdė Skrudžas vadinosi dėde Robertu. Kodėl Gufis yra Kliunkis? Tai tada reikėjo ir peliuką Mikį pavadinti Mikalojum, ar bent jau Miku o ne Mikiu.
Komiksas meninės vertės nelabai turi, tiesiog standartinis "volt disnėjizmas", kita vertus per šitiek metų sugebėjo išlaikyti savitą stilių. Užtat nuotykių apstu, ir jaunesnio amžiaus komiksų skaitytojai tikrai ras čia daug įdomaus ir smagaus turinio istorijų. Vieną žurnalo numerį sudaro apie 4 - 6 tokios istorijos. Bei pilna visokių kryžiažodžių, rebusų, testų, uždavinių, konkursų, t.y. visko, kas pritraukia smalsumo troškulio negalinčius numalšinti vaikučius.

Autoriai: Scenarijus: (jų labai daug) Dailininkas: (jų labai daug)
Leidimo metai: 1992


Įvertinimas:


Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss


Komentarai
Puslapiai:

Pridėti komentarą
Vardas: El. paštas:
32*2?
    
Komiksai.com pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Komiksai.com 2003 - 2019    El. paštas @    Visos teisės saugomos.
Visa medžiaga, tiek grafinė tiek tekstinė, kuri buvo šiame tinklapyje panaudota nesuderinus su jų autoriais, tarnauja tik komiksų idėjos populiarinimui. Panaudoti kūriniai yra teisėtų autorių nuosavybė.