Paieška
APŽVALGOS
Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss
Kaip piešti komiksą
 2003-07-11

"Žaliasis laikraštis" ne tik leido komiksus, bet dar ir ragino lietuvius patiems pabandyti piešti komiksą. Žinoma, žurnalo skaitytojai - vaikai, bet juk nuo vaikystės prasideda pasaulio pažinimas. Todėl buvo paskelbtas komikso piešimo konkursas "Du oželiai".
Štai ką apie komiksus sako K. K. Šiaulytis: "Komiksas - tai trumpos ir ilgos, linksmos ir paslaptingos, išdykėliškos ir pamokančios istorijos, papasakotos paveikslėliais. Bet svarbiausia šioje dailės srityje - vaikystės dvasia, gaubianti pieštų istorijų pasaulį. Geriausių komiksų autoriai - dailininkai ir rašytojai - sukūrė ištisą meno žemyną, kur gėris visada nugali blogį, kuriame nėra vietos pasipūtėliams ir pavyduoliams, kur maištingo būdo herojai nuolat kaunasi ir laimi prieš siauro mąstymo pikčiurnas, kur niekad neišsenka optimizmo versmė. Meno teoretikai pripažįsta, kad tokio šaunaus komiksų "žemyno" atsiradimas - tai ne tik autorių, bet ir skaitytojų nuopelnas. Būtent jie, lyg griežti teisėjai, atmesdavo kūrinius, kuriuose nerasdavo to, apie ką svajojo ir ko siekė - teisingumo, naujoviškumo, išradingumo."
Komikso samprata kiek lengvabūdiška, bet juk žurnalas buvo skiriamas jaunesnio amžiaus paaugliams.

P.S. "Biologijos pamoka" - mano piešti. Piešiau, kai buvau 9-oje klasėje :)

Autoriai: Scenarijus: Kazys Kęstutis Šiaulytis Dailininkas: Kazys Kęstutis Šiaulytis
Leidimo metai: 1993


Įvertinimas:


Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss


Komentarai
Puslapiai:

Pridėti komentarą
Vardas: El. paštas:
32*2?
    
Komiksai.com pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Komiksai.com 2003 - 2019    El. paštas @    Visos teisės saugomos.
Visa medžiaga, tiek grafinė tiek tekstinė, kuri buvo šiame tinklapyje panaudota nesuderinus su jų autoriais, tarnauja tik komiksų idėjos populiarinimui. Panaudoti kūriniai yra teisėtų autorių nuosavybė.