Paieška
APŽVALGOS
Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss
Sin City
 2012-10-03

Komiksą "Nuodėmių miestas" lietuviai turėtų lengvai atpažinti, nes Lietuvoje buvo rodomas to paties pavadinimo filmas, kuris smarkiai išsiskyrė iš kitų, pagal komiksus sukurtų, filmų. Skiriamasis bruožas - išlaikytas komikso dailininko F. Millerio piešimo stilius. Filmas nespalvotas, didelis juodai-baltos spalvos kontrastas, dauguma kadrų yra idealiai tiksliai atkartoti komikso paveiksliukai.
Komiksas "Nuodėmių miestas" net tarp komiksų laikomas netradiciniu dėl savo unikalaus vizualaus stiliaus. Bet toks, vien šešėlių kontrastas, kartais nuotraukos negatyvą primenantis piešinys yra F. Millerio eksperimentas, o ne firminis stilius, nes Milleris nei prieš tai, nei vėliau tokia maniera nepiešė.
Siužetas nėra toks originalus, kaip vizuali dalis, tai tradicinės "film noir" žanro istorijos: rūstus, bet sąžiningas policininkas, korumpuota valdžia, fatališkos moterys, prie visuomenės nepritampantis raumenų kalnas, prostitučių klanas, samdomi žudikai ir visi kiti, kurie linkę į didmiesčio nuodėmes. Komiksą sudaro kelios trumpesnės atskiros istorijos, kurios susijusios tik tiek, jog kartais vienos siužeto linijos personažai šmėkšteli kitoje istorijoje, bet jų likimai nėra persipynę, tiesiog viskas vyksta tame pačiame mieste.
"Nuodėmių miestas" patiks visiems dievinantiems seno sukirpimo detektyvus ir norintiems pažinti ne-supeherojiškus amerikietiškus komiksus.
Skiriama skaitytojams nuo 14 metų. Yra dvi knygos.
Išleido "Alma Littera".

Autoriai: Frank Miller
Leidimo metai: 2007
ISBN 9789955247135


Įvertinimas:


Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss


Komentarai
  Exuss Exuss[ 2012-10-04 14:45:16 ]
Ne 5, nes sunkokai skaitosi, vietomis teksto visai nėra, kitur jo tiesiog per daug. Daugybė personažų ir siužeto linijų neleidžia įsijausti ir pajausti vienos istorijos pulsą. Tik kažkas pradeda vystytis, pyst ir baigiasi, prasideda visai kita istorija.
 
 
  jrs0ul jrs0ul[ 2012-10-03 02:08:22 ]
Tik vienintelė bėda, kad litovskai tik dvi kygos išleistos, o turėtų būt bent jau 4. "That yellow bastard" ypač creepy :)
Kodėl ne 5 balionai, taigi geras, ar visgi nepatiko ?
 
 
  Exuss Exuss[ 2012-09-20 14:23:21 ]
Yra dar du filmai, kurie labai tiksliai atkartoja komikso viziją ir stilių, tai:

"300" - irgi pagal F. Miller’io komiksą. Apie filmą: "THIS IS SPARTAAAAAA!"

"Spirit" - nesėkmingai paties F. Miller’io režisuotas filmas, pagal Will Eisner juodai baltą komiksą apie kaukėtą herojų kovojantį prieš blogį.
 
 
Puslapiai: 1 

Pridėti komentarą
Vardas: El. paštas:
32*2?
    
Komiksai.com pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Komiksai.com 2003 - 2019    El. paštas @    Visos teisės saugomos.
Visa medžiaga, tiek grafinė tiek tekstinė, kuri buvo šiame tinklapyje panaudota nesuderinus su jų autoriais, tarnauja tik komiksų idėjos populiarinimui. Panaudoti kūriniai yra teisėtų autorių nuosavybė.