Paieška
APŽVALGOS
Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss
Speed Racer: Mach Go Go Go
 2012-08-15

Manga "Mach Go Go Go" vakaruose geriau yra žinoma pavadinimu pagrindinio veikėjo vardu "Speed Racer". Pirmą kartą išleista net 1958 metais, ir tai smarkiai jaučiasi skaitant komiksą. Personažai yra "plokšti", iš karto atskirsite geriečius nuo blogiečių, netikėtumų jokių nepatirsite. Piešimo stilius irgi gerokai pasenęs, daug smulkių portretukų ir "medinis" veiksmas, kuris nepakankamai perduoda beprotiškų lenktynių greitį ir šėlsmą. Skaitytį komiksą yra tiesiog nuobodu. Ir patys lenktynių automobiliai keisti, ne kartą grubiai pažeidžia nė vieną fizikos dėsnį ir tai niekaip nėra paaiškinama, belieka priimti lyg savaime suprantamą dalyką. Pačios istorijos nėra daug, dominuoja vien lenktynės, kurias Spydas laimi, tačiau jam tie laimėjimai akivaizdžios naudos ir neatneša.
Sunku pasakyti, kodėl tokį, atsilikusią nuo šiuolaikinio pasaulio, komiksą ryžtasi išleisti Lietuvoje. Greičiausiai todėl, kad Lietuvoje buvo rodytas Speed Racer animacinis serialas (anime), kuris buvo daugiau mažiau populiarus visame pasaulyje.
Išleido leidykla "Obuolys".

Autoriai: Tatsuo Yoshida
Leidimo metai: 2008
ISBN 9789955700623


Įvertinimas:


Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss


Komentarai
  puku puku[ 2012-08-17 12:35:54 ]
tarp kitko, antrame Speed Racerio volume pasikartoja geras gabalas kažkurios istorijos iš pirmo volumo. Ir ne keli piešinukai, bet keli puslapiai. Tie patys kadrai, ta pati veiksmo seka, tik kontekstas kitas - štai čia tikra chaltūra.
 
 
  Exuss Exuss[ 2012-08-16 13:34:55 ]
Ne kiekvienas yra vertinamas "kuolu", yra ir labai gerų. Atsižvelgiu ir į tai kokiai amžiaus grupei išleista ir į bendrą Lietuvoje randamų komiksų lygį. Bendrame kontekste 1958-ųjų metų Speed Racer’is žavesio nekelia. Tuo labiau, Speed Racer’is nėra skirtas Teletabių lygio vaikučiams, nes yra neatsakingo vairavimo pasekmės, avarijos, žūstantys žmonės, šaudymai iš ginklų ir t.t.
Gerai būtų, jog skirtingi žmonės rašytų apžvalgas apie tuos pačius komiksus, kaip IMDB ar Rottentomatoes, kur daug kritikų ir žiūrovų vertina tą patį filmą. Skirtingi vertinimo kriterijai leistų geresnį požiūrį susidaryti skaitytojams.
 
 
  Romanas Romanas[ 2012-08-15 10:42:09 ]
Exai, džiugu, kad ėmeisi apžvelgti seniau išleistus komiksus. Tačiau, ar kiekvieną jų reikia vertinti kuolu? Sutinku, kad tau skaitant šiuos komiksus yra nuobodu, bet nepamiršk, kam jie skirti. Lygiai taip pat kritiškai galėtum apžvelgti ir teletabius teigdamas, kad muzikinis takelis kartojasi, veiksmas vystosi lėtai, aktorių vaidyba keista ir .t.t.
 
 
Puslapiai: 1 

Pridėti komentarą
Vardas: El. paštas:
32*2?
    
Komiksai.com pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Komiksai.com 2003 - 2019    El. paštas @    Visos teisės saugomos.
Visa medžiaga, tiek grafinė tiek tekstinė, kuri buvo šiame tinklapyje panaudota nesuderinus su jų autoriais, tarnauja tik komiksų idėjos populiarinimui. Panaudoti kūriniai yra teisėtų autorių nuosavybė.