Paieška
APŽVALGOS
Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss
Vikingų žygis į Apuolę
 2003-07-11

"Vikingų žygis į Apuolę" - išleistas 1998 metais. Dailininkas - Gintaras Jocius. Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodė gražu, bet, pažiūrėjęs atidžiau, pastebėjau, kad kai kurie paveiksliukai yra nukopijuoti nuo kitų komiksų. Daug kas paimta iš knygutės vaikams "Vikingai". Šitą visiškai pateisinu, nes knygutėje "Vikingai" pasakojama apie vikingus, yra iliustracijos, kaip atrodė vikingų pastatai, laivai, karinė apranga, ginkluotė ir t.t. Taip pat perpiešti mano mėgstamiausio komikso "La Quete de L’oiseau du Temps" (Laiko paukščio paieškos) fragmentai. Nuplagijuota ir iš kitų, pasaulyje žinomų, komiksų "Storm", "Burton & Cyb". Nesuprantu, kodėl lietuvių dailininkai (piešiantys komiksus) šitaip elgiasi? Ko jiems trūksta? Patyrimo, sugebėjimo, talento ar dar ko nors, jei imasi perpiešinėti užsieniečių darbus. Bent pasirinktų ne tokius žymius darbus, kad nebūtų galima atpažinti. Keliskart perskaitęs "Vikingų žygi į Apuolę" pastebėjau, kad ir struktūrą stengiasi pateikti iš "La Quete de L’oiseau du Temps". Vietomis sunku įskaityti tekstus ant tamsaus fono, ir kurie įsiterpia į piešinį su visu rėmeliu. Tai ne pirmas ir ne paskutinis lietuviškas komiksas, kai piešiama Lietuvos istorija, kuri atpasakota labai banaliai. Kada lietuvių istoriniai komiksai atsikratys to "jie atėjo, pamatė, nuskriaudė" ir "mes supykom, susivienijom, atkeršijom"? "Vikingų žygyje į Apuolę" visai nėra baltų tautos dvasios ir kitų neatsiejamų atributų. Komiksas per trumpas, kad sklandžiai papasakotų pasirinktą istoriją, nes gavosi lyg kokia santrauka.
Ant trečiojo viršelio puslapio rašoma "Knygynuose akys raibsta nuo gausybės įvairiausių komiksų, tačiau lietuviško ir su žiburiu nesurasi. Todėl pirmieji žingsniai šia linkme yra sveikintini. Džiugu, kad turime galimybę skaityti komiksų knygelę, supažindinančią su Lietuvos istorijos įvykiais." "Vikingų žygis į Apuolę" yra pirmasis žingsnis?
Komiksą išleido "Tvermės" leidykla.

Autoriai: Scenarijus: Marius Ivaškevičius Dailininkas: Gintaras Jocius
Leidimo metai: 1998
ISBN 9986-476-19-4


Įvertinimas:


Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss


Komentarai
Puslapiai:

Pridėti komentarą
Vardas: El. paštas:
32*2?
    
Komiksai.com pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Komiksai.com 2003 - 2019    El. paštas @    Visos teisės saugomos.
Visa medžiaga, tiek grafinė tiek tekstinė, kuri buvo šiame tinklapyje panaudota nesuderinus su jų autoriais, tarnauja tik komiksų idėjos populiarinimui. Panaudoti kūriniai yra teisėtų autorių nuosavybė.